Logo

***Kapital***Plac vo Raca-Kromidiste 315 mkv

Број на оглас: 2059570 | Објавен на: 07.12.2019, 13:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 315 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 35.000 €

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Шифра 40 055

Плацот се наоѓа во Охридската туристичка населба Рача, место викано Кромидиште.

Плацот се наоѓа на КП 515/5 и 515/6 КО Велестово.

Површина на плац 315 мкв. Вода, струја и канализација.

Плацот се наоѓа на терен со пад и има прекрасен непречен поглед на Охридското езеро и градот Охрид.

Погледнете ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk
Контакт е-маил:
contact@kapitalohrid.mk
Контакт телефони:
078/232-047
070/388-844
046/611-144

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид (претпријатие)

Потврден огласувач