1 / 12
MASLO PAKELO
1 МКД
Цената не е фиксна
27.06.2022 08:16

Битола / Битола

повелете ке се уверите во кавалитетот!!!

повеке поминати километри помалку потросено масло подолг век на вашиот моторZadovolni musterii koj ednas go stavile Pakelo za drugo maslo ne sakaat slusnat

Stavete i vie pakelo ke se uverite vo kvalitetot na rabotata na motorot

- Пакело е премиум производ, достапен на Македонскиот пазар. Не се складира, се произведува по нарачка во една и единствена фабрика лоцирана кај Верона Италија, со еднаков премиум квалитет за сите држави подеднакво.

- Се произведува строго од најквалитетни НЕРЕЦИКЛИРАНИ базни масла. Таа практика најодговорно се спроведува и се декларира на секое пакување поединечно.

- Секое пакување од 1 литар па нагоре е лимено и заштитено, невозможно да се фалсификува и тоа е гаранција плус за врвниот кавалитет на Пакело производите.

маслото пакело се одликува со одлични перфомански испробано во bmw mercedes audi vw и многу други возила кај нас

испорака во секој град повелете ке се уверите во кавалитетот повеке поминати километри помалку потросено масло подолг век на вашиот мотор

Krypton Racing
SAE 10W/60

Нивo на перформанси:

ACEA C3/B4, API SM,

API SL/CF.


Krypton FXT
SAE 5W/30

Нивo на перформанси:
ACEA A5/B5, Ford WSS-M2C 913-C / 913-DKrypton XT
SAE 5/40
Нивo на перформанси: ACEA A3/B4, API SN/SM,

MB229.5,VW 502/505.00,GMLL B-025,BMW LL-01

PSA B712296,RN0700 / RN0710, Porsche A40.
Krypton XT LA 504-507
SAE 5W/30

Нивo на перформанси:

ACEA C3, MB 229.51, VW 504.00, VW 507.00,

BMW LL-04, Porsche C30.

Повеќе...
Krypton XT LA

SAE 5W/40

kanti

Шифра на артиклот:

1441.84

Нивo на перформанси:

ACEA C3, API SN / SM, MB 229.51, VW 502.00,

VW 505.00 / 505.01, BMW LL-04, Porsche A40.

Повеќе...
MultiSint ultra

SAE 10W/40

kanti

Шифра на артиклот:

4001.17

Нивo на перформанси:

ACEA A3/B4, API SL / CF, MB 229.1,

VW 501.01, VW 505.00.Повеќе...
Krypton FXT LA

SAE 5W/30

kanti

Шифра на артиклот:

1442.83

Нивo на перформанси:

ACEA C2, API SN / SM,

PSA B712290.

Повеќе...
Krypton XT LA

SAE 5W/30

kanti

Шифра на артиклот:

1441.83

Нивo на перформанси:

ACEA C3, API SN / SM, MB 229.51, VW 502.00

505.00/505.01,BMW LL-04, GM Dexos2(GEOS B).

Повеќе...
Multi-Enigine

SAE 10W/40

kanti

Шифра на артиклот:

4011.17

Нивo на перформанси:API SL.
повелете ке се уверите во кавалитетот повеке поминати километри помалку потросено масло подолг век на вашиот мотор

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Моторно масло и адитиви

Се продава од:

AMORTIZERI
Потврден огласувач
078332110
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам