1 / 1
книговодствени услуги со овластен книговодител
1 МКД
05.07.2022 21:59

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

КНИГОВОДСТВЕНО БИРО СО ОВЛАСТЕН КНИГОВОДИТЕЛ СО ТРАЈНО УВЕРЕНИЕ ВОДИ КОМПЛЕТНО КНИГОВОДСТВО, ВОЕДНО И РЕГИСТРАЦИОНЕН АГЕНТ ЗА ФИРМИ

ГО РАБОТИМЕ СЛЕДНОТО :

1.ИЗРАБОТКА НА ГОДИШНИ СМЕТКИ И ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАИ
2.ПРЕСМЕТКА НА ДДВ
3.ПРЕСМЕТКА НА ДАНОК НА ДОБИВКА И ПЕРСОНАЛЕН ДАНОК НА ДОХОД
4.ПРЕСМЕТКА НА ДРУГИ ДАНОЦИ
5.ПРЕСМЕТКА НА ПЛАТИ И ПРИДОНЕСИ
6.КОНТИРАЊЕ И СОСТАВУВАЊЕ НА НАЛОЗИ ЗА КНИЖЕЊЕ
7.ВОДЕЊЕ НА ГЛАВНА КНИГА ( СИНТЕТИКА )
8.ВОДЕЊЕ НА ПОМОШНИ КНИГИ ( АНАЛИТИКА )
9.ВОДЕЊЕ НА АНАЛИТИКА ЗА КУПУВАЧИ И ДОБАВУВАЧИ
10.ПРИЈАВА И ОДЈАВА НА РАБОТНИЦИ
11.РЕГИСТРАЦИЈА НА ФИРМИ СО ОВЛАСТЕН РЕГИСТРАЦИОНЕН АГЕНТ.

СМЕСТЕНИ СМЕ ВО КАНЦЕЛАРИЈА КАЈ ПЕДАГОШКА АКАДЕМИЈА ДО КАТАСТАР.
УЛ. ЊУ ДЕЛХИСКА БР. 2/2 ЛОКАЛ 8

ТЕЛ : 02 / 3064-669
070-702-473
077-912-119

Категорија: Услуги, Сервисери / Админстративни услуги / Книговодствени

Се продава од:

Borka
Потврден огласувач
070702473
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам