1 / 4
Часови за пијано
400 МКД
Цената е фиксна
22.06.2022 09:10

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Приватни часови за пијано (теорија на музика, солфеж и инструмент хармоника во област на народната музика).
За почетници-сите возрасти.
Пренесување на знаења од областа на музиката, на еден поинаков начин од вообичаениот, кој ја буди свесноста кај децата и го штима чуството за естетика до перфекција.
Пијано часовите траат (60 мин.)во период од понеделник до петок после 16 h.
Часовите ги одржува искусен наставник вработен во државно училиште (дипломиран теоретичар и педагог при FMU-Скопје)


Контакт:
Бранислав 078-32-32-30
branislav.risteski@yahoo.com
Локација: Дом за слепи лица (О. Кисела Вода)

Категорија: Услуги, Сервисери / Обуки, Курсеви, Часови и Подучување / Часови по музика / пеење

Се продава од:

Бранислав
Потврден огласувач
078323230
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам