1 / 1
Потопни пумпи PEDROLLO - Italy
1 МКД
Цената е фиксна
05.07.2022 07:12

Илинден / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Потопни пумпи тип 4SR од PEDROLLO - Italy

4SR 2/9F (0.55 kW) = Q (max) - 65 лит/мин : H (max) - 70 метри
4SR 2/12F (0.75 kW) = Q (max) - 65 лит/мин : H (max) - 94 метри
4SR 2/17F (1.1 kW) = Q (max) - 65 лит/мин : H (max) - 133 метри
4SR 2/23F (1.5 kW) = Q (max) - 65 лит/мин : H (max) - 179 метри
4SR 2/33F (2.2 kW) = Q (max) - 65 лит/мин : H (max) - 257 метри

4SR 4/6F (0.55 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 48 метри
4SR 4/8F (0.75 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 64 метри
4SR 4/12F (1.1 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 96 метри
4SR 4/15F (1.5 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 120 метри
4SR 4/22F (2.2 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 176 метри
4SR 4/30F (3 kW) = Q (max) - 100 лит/мин : H (max) - 240 метри

4SR 6/4F (0.55 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 26 метри
4SR 6/6F (0.75 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 40 метри
4SR 6/9F (1.1 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 60 метри
4SR 6/13F (1.5 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 86 метри
4SR 6/17F (2.2 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 112 метри
4SR 6/24F (3 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 158 метри
4SR 6/32F (4 kW) = Q (max) - 150 лит/мин : H (max) - 211 метри

4SR 8/4F (0.75 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 28 метри
4SR 8/7F (1.1 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 49 метри
4SR 8/9F (1.5 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 63 метри
4SR 8/13F (2.2 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 91 метри
4SR 8/17F (3 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 119 метри
4SR 8/24F (4 kW) = Q (max) - 200 лит/мин : H (max) - 168 метри

4SR 10/9F (1.5 kW) = Q (max) - 250 лит/мин : H (max) - 57 метри
4SR 10/13F (2.2 kW) = Q (max) - 250 лит/мин : H (max) - 82 метри
4SR 10/18F (3 kW) = Q (max) - 250 лит/мин : H (max) - 113 метри
4SR 10/24F (4 kW) = Q (max) - 250 лит/мин : H (max) - 151 метри

4SR 12/9F (1.5 kW) = Q (max) - 300 лит/мин : H (max) - 52 метри
4SR 12/13F (2.2 kW) = Q (max) - 300 лит/мин : H (max) - 75 метри
4SR 12/18F (3 kW) = Q (max) - 300 лит/мин : H (max) - 104 метри
4SR 12/24F (4 kW) = Q (max) - 300 лит/мин : H (max) - 138 метри

4SR 15/8F (1.5 kW) = Q (max) - 350 лит/мин : H (max) - 45 метри
4SR 15/12F (2.2 kW) = Q (max) - 350 лит/мин : H (max) - 67 метри
4SR 15/16F (3 kW) = Q (max) - 350 лит/мин : H (max) - 89 метри
4SR 15/21F (4 kW) = Q (max) - 350 лит/мин : H (max) - 117 метри

Целиот програм има 12 месеци гаранција
Обезбеден овластен сервис и оргинални рез. делови

сите модели може да ги видите и на нашиот facebook профил https://www.facebook.com/Elektropromet

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Производство и Индустриска Опрема

Се продава од: Претпријатие

Електропромет ВИН
ул. Борис Трајковски бр. 214 (Пинтија)
Потврден огласувач
071327026
Испрати Е-маил до огласувачот

Хидрофорска пумпа 550 W

1 МКД

Пумпа од нерѓосувачки челик Pedrollo - Italy

1 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам