1 / 5
PROTEIN OD SURUTKA ---ZA MUSKULNA MASA --NAEFTINA CENA
249 МКД
04.09.2018 17:34

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

PROTEIN OD SURUTKA
ZA MUSKULNA MASA
NAEFTINA CENA
50-60% PROTEIN

Протеините кои што ги содржи сурутката директно навлегуваат во мускулното ткиво, што овозможува брзо релаксирање на мускулите после напорен тренинг.

Протеините во сурутката се идеален извор за нашиот организам. На пример имаат позитивно дејство во смалување на апетитот (ако тоа вие потребно), а делуваат позитивно и против забните наслаги и кариес.

Протеините кои ги содржи сурутката се корисни се и за постари лица, посебно оние со намален апетит и имунитет, така што ја спречува остеопорозата кај овие лица.

Бидејќи сурутката е богата со белковини, може со неа да се спрема бебешка храна како замена за мајчиното млеко. Таа е корисна и за бремени жени и спортистите

Протеините од сурутката се составени од цел ланец белковини, меѓу кои значајни се бета-лактоглобулин, алфа-лактобулин, кои имаат корисна особина, тие ги врзуваат витамините растворливи во масти, на тој начин му помага на организмот подобро да ги искористи. Сурутката содржи триптофан и аминокиселини кои ја спреќуваат несоницата и развивањето на патогените бактерии.
-------------------------------------- -------------
PAKUVANJE OD 1 KG ====250 DEN

PAKUVANJATA OD 2KG == 499 DEN

PAKUVANJE OD 5KG === 999 DEN
( NAISPLATLIVO )

ZA PODETALNI INFORMACII JAVETE MI SE NA TELEFONSKI BROJ

MOZNOST ZA DOSTAVA NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU BRZA POSTA.

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Исхрана

Се продава од:

TOP.MK
Потврден огласувач
077 753 626
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам