1 / 12
LED DRL SVETLA VO POVEKE BOI - 100% VODOOTPORNI (LED SVETLO)
400 МКД
Цената е фиксна
28.04.2022 10:33

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Нови LED DRL светла со голема моќност и произведени според најновата LED технологија. Целосно водоотпорни сместени во алуминиумска рамка и специјална силиконска обвивка. Многу лесно се монтираат бидејќи нема потреба да се прават посебни држачи затоа што располагаат со самолеплива трака со голема цврстина.

Освен како надворешно светло за денско возење можи да се користат и како интериерно или амбиент светло во самиот автомобил. Многу мала потрошувачка на електрична енергија.

Рамката на светлата може да се избери во две различни бои: Црна или Сребрена.

Светлата се достапни во следниве бои:
-----------------------------------------------------
* Бела
* Зелена
* Црвена
* Темно сина
* Светло сина (Ice Blue)
* Жолта
* Розева

Спецификации:
-----------------------------------------------------
Напојување: 12 - 14 V DC
Моќност: 2X 6W
Димензии: 17.3cm X 1.7cm X 0.5cm
Тежина : 110g (220g еден пар)

ПО ПОТРЕБА ПРАЌАМЕ ПО КАРГО НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА.

Категорија: Моторни Возила / Автобуси

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам