1 / 6
***Kapital***Ekskluzivno Kuka vo Centar
260.000 €
18.01.2023 12:19

Охрид / Охрид

Број на соби:

8

Квадратура:

200 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

103 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

4 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Охрид

Шифра 20 073

Ексклузивна понуда:

Куќа во центарот на Охрид, во непосредна близина на градски Пазар, Охридска банка и хотел Чинго, лепенка со вила Пиано.

Вкупна површина на парцела 200 мкв и тоа земјиште под зграда 97 мкв и дворно место 103 мкв.

Куќата е со катност П+2. Можност за доградба П+3+Пк според Детален урбанистички план за Урбана зона 1 Блок 1.2, 1.4 и дел од Блок 3.4 за КП 14589 КО Охрид 3.

Вкупна станбена површина на куќа 200 мкв. Гаража 30 мкв.

Распоред на приземје: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, бања, предсобје и балкон.

Распоред на кат 1: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална, бања, предсобје и 2 балкони од кој едниот е со површина од 30 мкв

Распоред на кат 2: 4 спални, бања, предсобје и балкон.

Куќата е во одлична состојба.

Погледнете ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk
Контакт е-маил:
contact@kapitalohrid.mk
Контакт телефони:
070/388-844
078/232-047
046/611-144

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам