1 / 12
Се продава лозје + нива
19.000 €
Цената е фиксна
15.03.2022 19:37

Неготино / Неготино

Квадратура:

20910 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продава лозје + нива во Неготино итно !!!

Местото се простира на површина од 20 910 m² од кои 5300 m² е празна нива а останатото е лозов насад од сортите "Смедеревка" со површина од околу 8500 m² и "Кратошија" со површина од околу 7000 m².
Лозовиот насад е под систем за наводнување и исто така се продаваат и цевки и распрскувачи за наводнување.

Во склоп на горенаведената површина има и мала куќичка.

Тел: 075 511 790

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Борче
Потврден огласувач
075511790
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам