1 / 6
Fix It Pro универзален апликатор за боја
129 МКД
Цената е фиксна
26.12.2021 09:04

Кавадарци / Кавадарци

Состојба на предмет
Нов

Оригинален Fix It Pro маркер за рапарација на боја. Апликаторот е универзален и може да се нанесува на секој вид боја на каросерија!
Најдобро е да се работи под сенка (избегнувате директни сончеви зраци)
1. Пред да започнете со нанесувањето потребно е да го протресете Fix It Pro маркерот додека се уште е затворен.
2. Започнете со нанесување врз гребнатината, со тоа што ќе го насочите показалецот кон врвот на маркерот, ќе притиснете и ќе поминете по должината на гребнатината. Можно е да ви бидат потребни 5 до 10 повлекувања (во зависност од гребнатината).
3. Нанесувајте го по должината и длабочината на гребнатината. За најдобар ефект , препорачливо е да го нанесувате на температури над 13 степени целзиусови.
4. Брзо пребришете врз гребнатината со чисто крпче (многу подобро доколку имате еленска кожа).
- Пракаме и по Карго експрес низ цела држава.
149ден /парче.

Цена за 1 комад: 150 ден
2 комада: 270 ден
3 комада: 390 ден
4 комада: 500 ден
Над 5 комада: 120ден /комад.

Категорија: Останато

Се продава од:

Riste
Потврден огласувач
075751440
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам