1 / 12
Продавам комплети за озвучување
1 МКД
24.06.2022 16:08

Кисела Вода / Скопје

Продавам:
Dynacord PowerMate 1 2 x 500W ДВА ЕФЕКТА
Dynacord PSX850 2x300W куфер ДВА ЕФЕКТА
Dynacord ES 820 2 x 300 W со куфер
Roland/BOSS 2 x 300W куфер ДВА ЕФЕКТА
Целата опрема е во “топ состојба“ (фабрички карактеристики)

Звучни кутии со оригинал Американски звучник Electro Voice 15L Pro Line 400 RMS, 800 W (1600W peak) 103.5db со високотонец со 1.2 инчен титаниумски драјвер
Идеална комбинација
Два бас бинови 700W RMS со двојна скретница (нови) + два сателита 15+ хорна кои одлично ги погонува миксерот (не е потребно засебно појачало)


Идеално оптимизирани комплети.

Повеќе микрофони модел Shure SM58 и Shure 565 SD нови и користени (оригинал)

Микрофоните,звучните кутии и каблите се со Neutrik конектори.
Сталки за микрофони и стубови за звучни кутии.

Прв сопственик на целата опрема
Телефон за контакт: 070 25 22 25

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава / Можна е замена од:

oglasnik
Потврден огласувач
070252225
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам