1 / 12
BMW 316d во перфектна состојба!
17.500 €
18.000 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

08.06.2023 14:42

Прилеп / Прилеп

Марка:

BMW

Модел:

316

Година:

2013

Гориво:

Дизел

Километри:

130000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

04.2022

Сила на моторот:

85 kw / 116 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Колата е во перфекта состоја! Servisirana na sekoj 10.000km, kако нова буквално! Затемнети стакла со доживотна гаранција, Регистрирана, Зелен Картон и потполно Каско Осигурување. Просечна потрочувачка е 5л на 100км!

+ Редовно сервисирана со оргинални делови и комплетно нови, зимски Run-Flat Continental гуми и летни Bridgestone Driveguard

Од опрема има:

1995 cm³
116 Hp
Bluetooth
CD player
Central locking
Automatic air conditioning
Cruise control with brake function
Electric windows
On-board computer
Start-stop system
Electric heated seats
Park Distance Control (PDC)
Particulate filter
Power Assisted Steering
Multifunction steering wheel
Parking sensors
MP3 interface
ABS
Airbags
ESP
Immobilizer
Alloy wheels
Fog lamp

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Metodija
Потврден огласувач
071 214 210
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам