Logo

Alarmen sistem alarm so displej i dojava na telefon

Број на оглас: 2856330 | Објавен на: 10.04.2018, 16:04
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 3.900 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Алармни уреди

Вид на оглас: Се продава


Алармен систем PSTN GSM, бежичен на 433MHz, со дисплеј, дојава и конфигурација преку SIM картичка.
Погоден за викендички или објекти каде што мобилниот сигнал е слаб.
Цена 3.900,00 денари.
Дополнителна сирена со црвено светло за 300,00 денари

Системот содржи:
- Главна единица со дисплеј, вградени бекап батерии (до 5 саати) и надворешна RF и надворешна подвижна GSM антена со кабел од 1m за подобар прием,
- 1 магнетен бежичен сензор,
- 1 батерија за напојување на магнетниот сензор,
- 1 IR бежичен сензор,
- 1 батерија за напојување на IR сензорот,
- 2 далечински,
- 2 батерии за напојување на далечинските,
- 1 жичана сирена 110db,
- Адаптер,
- Упатство за употреба,
- Останати приклучни елементи..

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 Купи онлајн

Потврден огласувач