1 / 10
Kompjuteri i3, i5, i7
7.000 МКД
Цената е фиксна
Денес 00:23

Кичево

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

******ПОПУСТ ОД 20% НА КОМПЛЕТНИ КОМПЈУТЕРИ или 30% СИТЕ плочи, CPU*******
КОМПЛЕТНИ компјутери со i7 (6 на број), i5 8500 i5 4670(2 на број) и i3 8100(1 на број) заедно ако се купат (со обично напојување, 2x4 GB RAM) цена ЕДИНСТВЕНА 170.000 ден. (секој по над18.000 ден.) или само плоча, CPU и кулер, 4GB (СИТЕ) за 100,000 ден. (во попуст нема - гратис графичка за секој, Gigabyte GT710), опис на секоја конфигурација следи подолу!
______________________________________
MSI B460M PRO 2 memory slots ( 2.000 ден. Asus PRIME B460M-A 1200 Dual M.2, DDR4 4xDIMM, Max.128GB); i3-10100F 3.6GHz LGA 1200 6MB BOX ( 5.500 ден i5-10400f 12MB cache); Apacer M.2 NVMe 2280 256GB; 2x4GB DDR4 2400; Аsus GTX 550 Ti 1GB GDD5 128bit; (или Afox GT630 4GB DDR3 128bit 1066MHz; Core 810)
23.000 ден. ***ПРОДАДЕНО***
______________________________________
B360M DS3H 1151 со M2 и 4 слота за меморија; Case COOLER MASTER K350; i5 8500 со Cooler Liquid Deepcool Gamer Storm Maelstrom 12; 2x4GB DDR4, M.2 NVMe 256GB, nJoy Woden 750W 80 gold (СЀ Е НОВО)
Цена: 30.000 ден.
______________________________________
Gigabyte B360M-H со М.2 1151 (СЀ Е НОВО); i3 8100; SP M.2 NVMe 3D nano 1.3 256GB 3.400/3.000 r/w; 8 GB DDR4 2.666 (2х8GB DDR4 3.200 Transcend плус 3.000 ден), обично напојување.
Цена 25.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H81M-DS2 1150 (НОВА) i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3; 500 GB HDD
Цена: 26.000 ден.
______________________________________
Biostar H81MLC 1150, i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3 1600 Silicon Power; 500 GB HDD Цена 26.000 ден.
______________________________________
GA-H85M-HD3 1150, i7 4765T 2.0 GHZ Turbo 3.0 GHz, L3 8MB cache; 2x4GB RAM DDR 3; 500 GB HDD.
Цена:26.000 ден.
______________________________________
GA-H81M-DS2 1150, i5 4670 3.4 GHZ Turbo 3.8 GHz, L3 6MB cache; 2x4GB RAM DDR 3; 500 GB HDD.
Цена:24.000 ден.
______________________________________
Acer H61H2-AM 1155, i7 3770 3.4 GHZ Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache; 2x2GB RAM DDR 3; 250 GB HDD.
Цена:22.000 ден.
______________________________________
Acer H61H2-AM 1155, i7 3770 3.4 GHZ Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache; 2x2GB RAM DDR 3; 250 GB HDD.
Цена:22.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H61M-S1 1155, i7 3770 3.4 GHz Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache, 2x4GB DDR3 1600 Kingston Hyper X Genesis; 500 GB HDD.
Цена: 26.000 ден.
______________________________________
За копање: Матична со 3 слота за ГРАФИЧКИ и 2хPCIe x1 модел ASUS P8Z68-V/GEN3 со i3 2120 3.3 GHz 3 MB Cache
______________________________________
(GTX960 4GB DDR5 128 bit=7.000; 9xGigabyte GT710 1GB GDDR5 HDMI/DVI=15.000 ден. XFX Radeon HD 6870 1GB DDR5 2x6 power...Цена само графички *ПО ЖЕЛБА*)

Линк за Мемории за Desktop DDR2 и DDR3 од 2 GB:
https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=2625453

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

LED
Потврден огласувач
070346030
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам