1 / 4
Apple Macbook A1811 (laptop kompjuter лаптоп)
3.200 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

29.11.2020 01:53

Карпош / Скопје

Производител:

Apple

Xaрд диск HDD:

< 60 GB

РАМ Меморија:

4 GB

Модел на процесор:

Intel Core 2 Duo

Тип на хaрд диск:

HDD

Големина на екран:

13 - 14 инчи

Apple Macbook A1811. Лаптопот е во добра состојба. Единствено не работи копчето F на тастатурата. Ремапирани се други две копчиња за да може да се пишува буквата F. Батеријата не работи воопшто. Цена 3200 денари.
Спецификација:
- 13“ Екран
- Intel Core2Duo T7400
- 2GB DDR2 RAM
- OSX 10.7.5

Напомена: Лаптопот е БЕЗ ХАРД ДИСК. Лаптопот доаѓа со оргинален полнач.

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Bobi
Потврден огласувач
075243145
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам