1 / 10
Profesionalen elektricar, kvalitetna usluga i matrijali
5 €
Цената не е фиксна
16.08.2022 20:58

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

➡️🆓 Препорака за секој објект!

➖ Автоматски осигурачи се користат за заштита на инсталацијата од преоптоварување и куса врска.

➖ Диференцијална заштита (фид склопка) служи за заштита на луѓе од дефектни електрични уреди. Ги штити луѓето кога ќе ги фати струја.

➡️ Тие кои ја имаат треба да знаат дека треба еднаш месечно да ја проверат нејзината исправност притискајќи на ТЕСТ копчето кое во моментот треба да исклучи! Доколку не исклучи треба под итно да се замени со соодветна!

➡️ Често се наоѓаат монтирани диференцијални заштити (фид склопки) монтирани од нестручни електричари, кои не се соодветни за безбедност на човекот т.е. нема никаква безбедност!
Поради тоа бесплатно може да проверите со испраќање слика на вибер или порака на фб и ќе добиете информација за кратко време.

➡️ Пренапонските заштити се специјално дизајнирани да обезбедат максимална заштита на сите електрични уреди како што се: телевизори, домашни кина, ресивери, компјутери, камери, мобилни, сервери, базни станици, машина перење алишта и садови, микро, фурна, плотна и др.


⭐ Замена, поправка, монтажа и инсталација ⭐

➡️ Инсталација и поврзување полначи за електрични возила

➡️ Инсталација на објекти

➡️ Издавање на документи за нов приклучок или поделба на мерно место за ЕВН Електродистрибуција:
- потврда за исправност на инсталација
- потврда за исправност на инсталаци за приклучок за пумпа за вода
- еднополна шема


➡️ Услуги:
-монтажа и замена на сите типови лед осветлување
-монтажа сензори за осветлување кои го палат светлото при движење или автоматски во темница
-замена прекидач / прекидач на кабел
-монтажа, замена утикач / шуко (штекер)
-монтажа, замена на автоматски осигурач
-замена сијалично грло на лустер
-замена обично грло за светло
-монтажа, замена sидна лампа
-замена на индикатор
-монтажа, замена на лустер
-монтажа, замена плафоњерка
-монтажа, замена sвоно
-монтажа, замена вентилатор (кујна, бања)

-монтажа тв на секаков ѕид (гипс, бетон, цигла)

➡️ Замена главни топливи осигурачи со автоматски (се наоѓаат после броило).

➡️ Замена спратни стански табли со автоматски осигурачи.


➡️ Надградба при монтажа спратна табла:
- диференцијална заштита (фид склопка)
- пренапонска заштита

➡️ Дополнителна надградба:
- диференцијална заштита (фид склопка)
- пренапонска заштита

➡️ Припрема инсталација за контролно броило и монтажа.


➡️ Можност плаќање на фактура
📲 Може да не контактирате на вибер.


➡️ Лајкнете ја страната на фејсбук и бидете во тек со работите кои ги изведуваме, продажба на лед светла и електро материјали.
ML Professional Electric Service
https://m.facebook.com/474670083037176

Категорија: Услуги, Сервисери / Градење, Реновирање / Електрика инсталација

Се продава од:

M.
Потврден огласувач
071334736
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам