1 / 10
Izrabotka na kristalen luster / lusteri
999 €
27.02.2022 18:28

Прилеп / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

Изработуваме кристални лустери кои перфектно ќе го оплеменат вашиот простор.

Лустерите се изработени од месингани и железни профили, додека кристалите се со врвен европски квалитет, изработени во една од најдобрите работилници во Италија. Нашите вредни раце полни со љубов кон светлината, дизајнот и квалитетот ви гарантираат дека вашиот објект со векови ќе биде осветлен од величествен кристален лустер.

Референтна листа:
Монтирани лустери во преку 200 објекти од кои позначајни се:
Резиденцијата на поглаварот на МПЦ, Неговото Блаженство Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан, Лешочкиот манастир, манастирот „Света пречиста Богородица“ во селото Калишта, Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ во с. Согле, црквата Рождество на Пресвета Богородица во Скопје, црквата Успение на Пресвета Богородица во Велес, црквата Св. Богородица во Мелбурн, Св. Никола во Џилонг, Австралија, Св. Никола во Торонто, Св. Наум во Охрид, Св Никола и Св. Георги во Куманово, Св. Димитрија во Кавадарци, Св. Богородица – Новаци – Битола, Св. Димитрија во Варош, Прилеп, повеќе верски храмови во Гостивар, Тетово и други краишта во западна Македонија, во повеќе ресторански и хотелски објекти, како и во повеќе домови на видни македонски граѓани од политичкиот и јавниот живот.

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / Лустери

Се продава од:

k.s
Потврден огласувач
078381300
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам