1 / 10
Peugeot 206 1.4 HDI vo odlicna sostojba
3.700 €
Цената не е фиксна
02.08.2018 22:17

Брвеница / Тетово

Марка:

Peugeot

Модел:

206

Година:

2006

Гориво:

Дизел

Километри:

180000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

03.2019

Сила на моторот:

50 kw / 68 ks

Прв власник,
Фабрична боја,
Фабрична резерва гума,
Клима,
Километража 183000,
Одлична состојба, како нов,
Регистриран до 17.03.2019

Потрошувачка:
Градска - 5.5 л / 100 км,
Отворен пат - 4.5 л / 100 км

-

Pronari i parë,
Ngjyra origjinale prej fabrike,
Rrota rezervë origjinale prej fabrike,
Klimë,
Kilometra të kaluar rreth 183 mijë,
Në gjendje të shkëlqyer, si e re.
Regjistruar deri 17.03.2019

Harxhon:
Në qytet - rreth 5.5 l / 100 km,
Në rrugë të hapur - rreth 4.5 l / 100 km

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Samet
Потврден огласувач
078285078
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам