1 / 2
Биохумус и калифорниски црви
8 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

11.08.2018 18:15

Свети Николе / Свети Николе

Состојба на предмет
Нов

Биохумус е високо квалитетно органско ѓубре добиено од арско ѓубре со помош на калифорниски црви. Калифорниските црви арското ѓубре го преработуваат една година. Потоа се суши сее и пакува. Богато е со сите органогени елементи, микроелементи и биоактивни микроорганизми. Идеално е за употреба во органското земјоделие. Се положува непосредно до коренот и не може да се предозира, а растенијата лесно и брзо го асимилираат. Биохумус од просечен квалитет содржи: 5 пати повеќе азот, 7 пати повеќе фосфор, 11 пати повеќе калиум и 3 пати повеќе магнезиум од арското ѓубре.

Се препорачува кај овошните насади, лозовите насади и градинарските култури. Со биохумусот добивате најмалку 30-40% повеќе плод.

Цена по договор.

Категорија: Продавници, Трговија / Градина, Хортикултура

Се продава од:

Бојан
Потврден огласувач
078426972
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам