1 / 9
Crown XTi 2002 Professional Amplifier
670 €
06.12.2018 10:11

Гевгелија / Гевгелија

Состојба на предмет
Нов

Channels 2,Sensitivity 1.4V,Rated Power Output (per channel) 1000W 2Ω, 800W 4Ω, 475W 8Ω
Signal to Noise Ratio (below rated 1 kHz power at 8 ohms) 100 dB (A-weighted)
THD < 0.5%
Frequency Response (at 1W, 20 Hz - 20 kHz) + 0 dB, -1 dB
Crosstalk (below rated power) 20 Hz to 1 kHz >70 dB
Dimensions 3.5" x 19" x 12.25"
Weight 18.5 lbs (8.4 kg)
Shipping Weight 21.5 lbs (9.8 kg)
IEC Power Connector 15A

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Засилувачи, Појачали

Се продава од:

Кирил
Потврден огласувач
070218121
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам