1 / 7
Crown XTi 2000 Professional Amplifier
380 €
25.06.2019 14:38

Гевгелија / Гевгелија

Crown XTi 2000 Power Amplifier Features:

Integrated proprietary DSP speaker presets
Backlit LCD front panel display
Switch-mode universal power supply
Proportional-speed fan-assisted cooling
XLR inputs, Speakon and binding-post outputs
Advanced protection circuitry
Comprehensive LED status per channel
Three-year, no-fault, fully transferable warranty
2 ohm Stereo (per channel) 1000W
4 ohm Stereo (per channel) 800W
8 ohm Stereo (per channel) 475W
4 ohm Bridge-Mono 2000W
8 ohm Bridge-Mono 1600W

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Засилувачи, Појачали

Се продава од:

Кирил
Потврден огласувач
070218121
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам