1 / 2
SE PRODAVA KUKA VO BITOLA
95.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

13.08.2022 22:37

Битола / Битола

Број на соби:

8

Квадратура:

240 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Централно

Дворна површина:

200 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1990

Година на реновирање:

2005

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

3 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Solunska 261

Се продава куќа во близина на ОУ КОЛЕ КАНИНСКИ на околу 10мин пеш до Камен мост со вкупна корисна површина од 240 м2, 200м2 дворна површина, една помошна просторија и над неа има гаража и оделно на другата страна има деловен простор од околу 60м2 кој што е на високо фрекфентна улица (наменето за автомеханичар, автоперална или работилница).
Куќата има два спрата со можност за градење на еден спрат плус. ЛЕГАЛИЗИРАНА СО ИМОТЕН ЛИСТ ЗА СЕ ПОСЕБНО.
Градбата е од армирана бетонска скелетна конструкција, меѓу спратовите е плоча. Во ентериерот се користени високо квалитетни материјали и е одлично одржувана. Делумно реновирана. Инсталирано е парно греење со котел доволен за загревање низ целата кука и во склоп на деловниот простор има оделна просторија (котлара) во која е сместен котелот. Греењето има можност да биде на дрва(простор за складирање на 20м3 дрва, можност за греење на нафта (имаме бренер и резервоар од околу 2тона за складирање на нафта во склоп на котларата.
Инсталиран е соларен систем и довод на топла вода и на двата спратови. Бојлер од Парновод со спирала за парно греење, соларен систем и струја.
Се продава празна или наместена. ВЕДНАШ ВСЕЛИВА. Ориентација на три страни ЈУГ/ЗАПАД-СЕВЕР. Цената е по договор. Телефон за контакт: Љубе
075/565305

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Борче
Потврден огласувач
078910010
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам