Logo

СЕ ПРОДАВА SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDS, 2007

Број на оглас: 3116476 | Објавен на: 14.02.2020, 23:27
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Suzuki

Модел: Grand Vitara

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2019

Сила на моторот: 95 kw / 129 ks

Цена: 6.550 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


СЕ ПРОДАВА SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDS произведена 2007 година , донесена возејќи од Брегенц Австрија. Сменето: десен стабилизатор и гумица, лева јабучица и рамо, ребраст каиш со затегачи, клинест каиш со двата лагери, филтер за воздух, за нафта и за уље,ново германско уље, водна пумпа, пермант, радијатор-кулер за уље. Одлични гуми, стегната предница со поминати 211000 км. Џипот е одличен теренец и урбано економично возило. Фабричка боја, без да се вложува во него домакински одржувано со сервисна книшка. Евро кука и фабрички затемнети стакла во сообраќајна. Реални километри. Регистриран со зелен картон до 11 2019 година.
Може замена само за Тојота РАВ 4 .Информации само на овој тел. 070 226 453

 Струмица    Општина:Струмица

Прати Е-Маил

 Slave

Потврден огласувач