1 / 12
SPY DVR KAMERA KAMERI - SKRIENA KAMERA - SKRIENI KAMERI
1.300 МКД
Цената е фиксна
05.02.2020 11:35

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

KAMERI SPY, SKRIENA KAMERA - DVR, DETEKCIJA NA DVIZENJE
Нови SPY камери камуфлирани во дигитален часовник. Со овие SPY камери можи да се направат фотографии, да снимаат видеа, и по потреба можи оделно да се снима само аудио. Исто така има можност да се подеси да снима само кога има движење, многу лесно се управува преку далечинското, со притискање на одредено копче се вклучува одреден мод на работа на камерата. Има вградена батерија која се полни кога ќе се поврзи камерата на компјутер или дирекно на полнач од телефон. Подржува Micro SD картички до максиум 32GB, со едно полнење на батеријата континуирано има можност да снима помеѓу 6 и 8 часа. А освен како камера можи да се користи и како стандарден дигитален часовник со можност да се подесуваат аларми, а има можност да се користи и како WEB камера на компјутер. Со самото поврзување на компјутер, веднаш компјутерот ја препознава камерата без да има потреба од инсталација на некој дополнителен софтвер, можи да се користи и како стандардно USB со тоа што, можи и да складирате податоци во меморијата, па и да пуштате музика на некој плеер повторно користејќи ја го како стандардно USB, со сите овие можности оваа камера е еден мултифункционален уред.

Продаваме и Micro SD картички!

Во Пакетот оди:
- 1X SPY Камера дигитален часовник
-1X Далечинско за управување на камерата
- 1X USB кабел за поврзување на камерата со комјутер
- 1X Упатство за користење на камерата

Детални Спецификации:
•Video Format : AVI
•Video Compression : 720(W)x480(H) @30FpS 24Khz
•Photo JPEG : 1600 x 1200
•Camera : 2.0MP
•Sensor : Motion-activation and Remote
•Video File Size : 3MB-4MB per min
•Microphone : Built-in
•Flash Memory : MICRO SD CARD NOT INCLUDED
•Power Supply : USB Port
•PC Compatibility : USB Port
•Connection Interface : USB 2.0 (also compatible with USB 1.1)
•Battery Type : Replaceable Rechargeable Lithium 600mAh (actual)Battery
•Size : L (110mm) x W (57mm) x D (34mm) (approx.)
•Weight : 130g (approx.)

Категорија: Продавници, Трговија / Надзор / безбедност

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам