1 / 12
LAND ROVER Freelander
6.000 €
15.01.2019 16:43

Валандово

Марка:

LandRover

Модел:

Freelander

Година:

2005

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Зелена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

03.2019

Сила на моторот:

84 kw / 114 ks

Зачуван автoмобил како надворешно, така и внатрешно.
Oвие Freelenderi се со BMW мотор.
- 2.0 td4
- traction control sistem
- блокаџа на централен диференцијал автоматски
- систем за спуштање по надолнина и наклон
- паркинг сензори
- електрични стакла
- фабричко радио
- ABS
- серво
- клима
- електрични ретровизори
- вграден полнач за телефон
- шибедах
- сервисна книшка

162 000 км. Оргинална километража. Можност за проверка на технички сервис или механичарски сeрвис по ваш избор.
Без никакви дополнителни трошкови по него.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Gligorco
Потврден огласувач
078417015
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам