Logo

***Kapital***Dvosoben zapaden stan vo Ohrid 52 mkv

Број на оглас: 3150158 | Објавен на: 13.02.2020, 11:02
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 2

Квадратура: 52 m²

Греење: Нема

Спрат: 4 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Во градба

Опрема: Празен

Лифт: Да

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 1 Паркинг

Ориентација: Запад

Цена: 37.960 €

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Шифра 10 775

Нов двособен стан во Охрид, на булевар Туристичка, урбана заедница Лескајца.

Вкупна површина 52 мкв. Кат 1, 2, 3, 4, и 5. Ориентација запад. Зградата е со лифт и паркинг.

Распоред: дневна со трпезарија, кујна со излез на балкон, кујната е комуникациски поврзана со шпајз, спална со излез на балкон, предсобје, бања, балкон.

Карактеристики: станот се наоѓа во зграда во градба со рок за примопредавање 12ти месец 2109 год. Зградата се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди.

Зградата има одлична местоположба. Оддалечена е 1 км од центарот на Охрид и 0.5 км од плажа.

Одличен избор за семејно живеење или одмор. Исклучително мирно место во непосредна близина на центарот на Охрид.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:
046 505 711
070 388 844
078 232 047

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид (претпријатие)

Потврден огласувач