1 / 9
Соларни светилки
199 МКД
Цената е фиксна
10.04.2022 13:27

Кавадарци / Кавадарци

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Има само уште 2 парчиња на лагер од производот (бела светлина).

Главни карактеристики:
- IP65 водоотпорни!!
- Вградени 8 парчиња LED светла
- Соларно напојување и заштеда на енергија.
- Автоматски се вклучува во текот на ноќта или во темната област и автоматски се исклучувајте во текот на денот или во светлината.
- До 10 часа време на светење по еднодневно полнење на сонце.
- Лесно се се поставува!
- Повеќе наменска употреба, да биде прекрасно осветлено и за декорација на патеки, тревник, скали, ходник, пејзаж, градина и др.

Спецификација:
- Материјал: пластика, алуминиумска легура
- Соларен панел јачина: 2V, 100mA
- Батерија: 1 x 800mAh Ni-MH батерија (вградена)
- LED светла: 8 парчиња вградени на панелот
- Достапни бои на лагер: топла бела и бела
- Време на полнење: 8 часа
- Користење време: 8 - 10 часа
- Животен век: 50000 часа
- Водоотпорни: IP65

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Се продава од:

Riste
Потврден огласувач
075751440
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам