1 / 8
Bezicен WiFi Video Interfon so zvono, kamerа i alarm !
3.000 МКД
Цената е фиксна
19.09.2019 11:42

Штип / Штип

МНОГУ ДОБРО, КОРИСНО И ПРАКТИЧНО !

Продавам ВИДЕО ИНТЕРФОН, со безжично Wi-Fi поврзување, кој служи како звонче во вашиот дом, има звучна конекција со лицето пред вратата и алармира доколку некој стои или се движи пред вашата надворешна врата !

1.Апаратот користи батерии, кои се полнат на полнач со електрична енергија а може да се поврзе и на електрична енергија со адаптер.

2. Камерата опфаќа доста широк агол од 166 степени.

3.Целосна контрола на вашиот мобилен телефон

4.2.4G Wi-Fi конекција.

5. Висококвалитетен двонасочен разговор со поништување на бучава.

6. Поддршка PIR откривање на движење, кога некој стои или се движи пред вашата врата

- Аларм кој дава сигнал веднаш на вашиот мобилен телефон.

7. Дневен и ноќен режим на камерата, со автоматско префрлување, дење или ноќе, сликата е јасно видлива.

8, Отпорен на надворешни атмосферски влијанија - промена на ниски и високи температури, дожд, снег и сл.

Откако некој ке зазвони, на уредот ви звони вашиот мобилен телефон, и откако ке кликнете на опција како да се јавувате на некој што ве бара по телефон, но истовремено на телефонот го гледате лицето кое стои пред вашиот видео домофон и со него можете да разговарате преку телефонот гледајки го со тон и слика соговорникот. А како што претходно опишав овие функции се поврзани со вашиот рутер преку интернет и воопшто не е важно колку сте оддалечени од дома или дали сте надвор од нашата држава. доколку имате интернет на телефонот секаде ке бидете поврзани со овој уред и од секаде ке можете да гледате кој стои или се движи пред вашиот дом или кој звони на вашето звонче.

Има опција и да се фотографира или да се снима активноста пред вашата врата а доколку снимате записот ќе биде комплетен со видео и звук.

Достава по карго, плаќање при прием на пратка.

Телефон за контакт: 078-712-155

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам