1 / 5
TAJMER KONTROLER 12V-24V 24 CASA SO 5 OPCII
600 МКД
Цената е фиксна
28.06.2020 11:17

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- PRODAVAM TAJMERI ZA VREMENSKO REGULIRANJE NA RAZNI UREDI NA 12V-24V SO 5 REZIMA NA RABOTA PO VAS IZBOR. - SPECIFIKACII: - Широк напон за напојување 5.0V ~ 60V;
Режимот може да се постави за повеќе временски периоди, може да достигне 5 временски периоди;
Со функција за аларм.
 
Вовед во режимот:
OPE: временска точка за затворање на реле, CLE: исклучете ја временската точка
Временски период: PE-1 ~ PE-5 5 временски периоди (OPE да CLE е временски период)
----: функција заштитен
P-1: Релето затвора или излегува пулсира секој ден до временската точка OPE, а релето се исклучува или излегува пулсира во временската точка на CLE.
P-2: поставете го денот, во временската точка OPE кога релето е затворено или излезниот пулс, во CLE временската точка кога релето се исклучува или излезниот импулс
P-3: Поставете го датумот на месецот, во временската точка OPE кога релето е затворено или излезниот пулс, до CLE временската точка кога релето е исклучено или излезниот импулс
P-4: Поставете го датумот 1 до датум 2, почнете секој ден во временската точка OPE, завртете ја временската точка на CLE, релејното дејство или излезниот импулс
P-5: Како и со P-4, не може да се постави само месецот
 
Како да го поставите времето?
Во времето за извршување на интерфејсот, притиснете го копчето DOWN некое време:
Чекор 1: Изберете го временскиот период: PE-1 ~ PE-5 Притиснете го UP и DOWN за да изберете;
Чекор 2: Притиснете го копчето SET за да го изберете режимот: P-1 ~ P-5 (Поставете го овој временски период во соодветниот режим) со притискање на копчињата UP и DOWN. ("----" значи да го блокирате овој временски период)
Забелешка: Секој временски период може да се повтори од "----", P-1 ~ P-5 е опционално; На пример, можете да дозволите пет периоди во исто време да работат во режим P-1, или да дозволите Временскиот период 1 да работи во режимот P-1, временскиот период 2 да работи во режим P-2 и така натаму.
Чекор 3: Откако ќе заврши изборот притиснете го копчето SET за да го внесете интерфејсот за поставување на временскиот период, подесете го интерфејсот во временскиот период, притиснете го копчето SET за да го смените параметарот, временската точка "OPE", "CLE" крајот точка, "dAE" датум информации;
Чекор 4: По поставувањето на параметрите за да излезете од поставките, притиснете го копчето SET 2 секунди за да се ослободите, автоматски проверете дали поставките на параметарот за да ги зачувате параметрите, вратете се на времето за да го извршите интерфејсот; ако параметарот не е во ред, "ERR" потсетник (на пример, време за застанување или датум <= почетно време или датум), вратете се на интерфејсот за поставување параметар;
Дополнителни карактеристики: Секој "временски период" може да се постави индивидуално
Во специфичниот интерфејс за поставување параметри (по вториот чекор), притиснете го копчето STOP за да го префрлите излезниот режим OUT. - ПРАКАМЕ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

PM2.5 DETEKTOR ZA MERENJE CESTICKI-KVALITET NA VOZDUHOT

1600 МКД

PRISLUSKUVAC-URED ZA PRISLUSKUVANJE PREKU ZID I VRATA

700 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам