1 / 6
DIGITALEN TERMOSTAT-HIDROSTAT KONTROLER MODUL DC 6V-30V 10A
1.200 МКД
Цената е фиксна
01.12.2020 09:21

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Опис:
дигитален модул за контрола на температурата и влажност со LCD екран, многу јасен и лесен за користење. Може да биде широко користен за разни намени како домови, индустриска контрола, автоматско наводнување, вентилација во затворени простории. и др.
 XY-WTH1 врши контрола на температурата и влажноста со висока прецизност и дава автоматска константна температура и влажност.
 Производот користи индустриски чип, висока точност SHT20 температура и сензор за влажност
 Функција:
1. LCD екран со HD екран
2. Функција за исклучување на меморијата
3. Приказ температура во реално време
4. Приказ на влажност во реално време
5. Автоматски зачува параметри
6. Поддршка UART поставувања
7. Поддржи мерење на температурата и влажноста во исто време
8. Индикатор за работа
9. Автоматски прилагодете го работниот режим
10. Независно од параметрите
11. Убава и практична
12. Висока прецизност за откривање
13. Приказ на повеќе параметри во исто време
 Параметар:
1. Име на производ: Влажност Температура контролор
2. Модел на производот: XY-WTH1
3. Работен напон: DC 6V-30V
4. Контрола на оптоварување струја: 10A (максимум)
5. Брзина на освежување на LCD екранот: 0,5 секунди
6. Сензор: SHT20 сензор за температура на влага
7. Температурен опсег: -20 ° C ~ 60 ° C
8. Точност на контрола на температурат. - пракам преку карго експрес секој ден во секое време низ цела македонија.
077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

POTENCIOMETAR DO 2000W AC 220V SCR

500 МКД

POTENCIOMETAR ZA REGULACIJA NA 220V DO 5000W

1000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам