1 / 12
Tartufi, Lesnik, so predavac Radoslav Catic
10 €
16.11.2022 20:45

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ДОАГА ВО МАКЕДОНИЈА
РАДОСЛАВ ЧАТИЧ
повелете
Сакате да знаете се за ТАРТУФИ,
Сакате да садите лешници..размислете
Дојдете на едукација за ТАРТУФИ со единствениот и најголем познавач на таруфарство
РАДОСЛАВ ЧАТИЧ
од школото излагувате со сеопфатно знаење за тартуфарството и тоа,
1. Историја на тартуфи
2. Карактеристики на тартуфи
3. Идентификација на тартуфи и дрвја
4. Барањте тартуфи
5. Одгледување на ТАРТУФИ со оплеменити садници, Земјиште...
6. Технологии на чување, обработка и складирање на тарифи
7. Трговија со тартуфи
8. Законодавство и најчестите измами
За дополнителни информации,
на телефон 078 38 14 14Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Се продава од:

Ja
Потврден огласувач
078381414
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам