Logo

WIFI RFID alarmen sistem dojava na mobilen preku aplikacija

Број на оглас: 3246569 | Објавен на: 25.02.2020, 16:20
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 5.490 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Алармни уреди

Вид на оглас: Се продава


Алармен систем GSM, се поврзува преку WIFI со апликација на телефонот, бежичен на 433MHz, со TFT дисплеј, дојава на телефон со звонење и на апликацијата. Конфигурација и управување преку апликација на телефон преку WIFI, тастатура, телефонски повик, SMS, далечинско.
- Тач тастатура со симболи и тастери за директен пристап на команди
- Заклучување на тастатурата
- Гласовна потврда на секоја команда со избор од 7 јазици
- Бекап батерија
- Воспоставување на повици преку тастатурата на централата
- Постатување на групи на временско активирање и деактивирање на алармот
- Парцијално активирање (Home Arm - само одредени сензори се активни), одложено активирање за влез (Alarm Delay) и одложено активирање за излез (Arm Delay)
- Многу други опции

Системот содржи:
- Главна единица со дисплеј, вградени бекап батерии (4 до 5 саати) и вградени RF, WIFI и GSM антени,
- 1 магнетен бежичен сензор (за врата, со батерија),
- 1 PIR бежичен сензор,
- 2 далечински (со батерии),
- 2 RFID TAG плочки,
- 1 жичана сирена 110db,
- USB кабел и адаптер,
- Упатство за употреба,

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач