Logo

AUDI A4 2.0 TDI 2009

Број на оглас: 3258158 | Објавен на: 12.07.2019, 17:43
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Audi

Модел: A4

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 170000

Менувач: Streptronic / tiptronic

Каросерија: Каравани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 04.2020

Сила на моторот: 105 kw / 143 ks

Цена: 8.000 €
8.400 €
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


VOZILOTO E VO TOP SOSTOJBA
FULL OPREMA
8 STEPEN TIPTRONIK MENUVAC
SERVISNA KNISKA
REDOVNO SERVISIRANO
GARANCIJA ZA KILOMETRAZA
REGISTRIRANO CELA GODINA
MOZNA ZAMENA ZA POMALO VOZILO
Za zamena cenata e 8500 evra
Za pomala cena na lice mesto!

 Година на производство: 2008
 Прва регистрација: 2009
 Километража: 192 300 km
 Гориво: Дизел
 Моќност: 105kw/143кс
 Зафатнина на моторот: 1986cc
 Менувач: Стептроник-типтроник/8 брзини
 Еколошка класа: EURO4
 Земја на потекло: Италија
 Потрошувачка (за ново возило):

градска 6.8l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.3l/100km

 Дополнителна опрема

-Климатроник
-фабричко радио со CD
-капацитет за x6 CD
-електрични надворешни ретровизори со греење
-кожен волан со команди
-ISOFIX за детско седиште
-деллива задна клупа
-темпомат
-сензор за дожд
-приказ на надворешна температура
-електрика на сите стакла
-борд компијутер
-греачи на задно стакло
-автоматски светла
-навигација со голем екран
-светла за магла
-фабрички алуминиумски тркала
-електрична паркинг кочница
-термална изолација на стакла


 Скопје    Општина: Илинден

Прати Е-Маил

 miki

Потврден огласувач