1 / 8
DIGITALEN TAJMER-RELE MODUL NA 220V 10A
800 МКД
Цената е фиксна
29.02.2020 08:50

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- DIGITALEN TAJMER NA 220V 10A ZA UNIVERZALNA NAMENA I REGULACIJA NA VREME SO VKLUCUVANJE I PAUZIRANJE NA VREME OD 0.999s-0.999m-0.999c. LESEN ZA MONTIRANJE I UPOTREBA.
- спецификации:
Тајмингот опсег: 0-999s, 0-999m, 0-999h
Напојување напон: DC 220V
Реле: 20A
Работна струја: 10A (максимален)
Моќност: 1500W (максимум)
Големина: 79x26x43mm / 2.99x1.02x1.69inch
дупка големина: 72x40mm / 2.83x1.57inch

Упатство за употреба:
1.По поставување на податоци, мора да се чека 6 секунди, 6s пост модули автоматски да се зачувуваат во собата меморија за податоци.
2.Press СЕТ копче еднаш да влезе во режимот за поставување време, црвени LED трепка, притиснете го копчето за да ја зголемите или намалите времето кога поставката Т1.
3.По поставување на време Т1, кратко притиснете го повторно копчето SET, зелена LED трепка, и времето е поставена со притискање на копчето време Т2, поставување на време Т2 е завршена, притиснете го копчето SET

повторно, системот автоматски ќе заштедите време поставување на меморијата или чекаат за 6s, 6S модул ќе автоматски да се зачувуваат во меморијата на податоци.
4.Long притиснете SET, внесете поставување mode.There се две групи на параметри за на корисникот да избере P0, притиснете го копчето SET P1.Short во тековниот режим за да се префрлате помеѓу P0 и P1 параметар.
5.In P0 параметар може да се постави со притискање на копчето за да се прилагоди своите тајмингот mode.In параметар P1 може да се постави со додавање и одземање клучеви режим на работа.
P0--0: режим T1 Времето е секунда.
P0-1: режим T1 е времето минути.
P0--2: Т1 режим Тајмингот Времето е час.
P1--0: губеа T1 време, реле повлече (Т1 тајмер)
P1--1: ослободување релето по T1 временско задоцнување (Т1 тајмер)
P1--2: губеа време Т1, реле повлече (тајмер Т1), а потоа да ја препраќаш порака по одредено време T2 (со тајмингот T2), тогаш тоа е завршена.
P1--3: ослободување релето по одредено време T1 (тајмер Т1), а потоа го одложи Т2 време, реле повлече (Т2 времето), тогаш тоа е завршена.
P1--4: губеа време Т1, реле повлече (тајмер Т1), а потоа да ја препраќаш порака по време Т2 одложување (Т2 тајмер).
P1--5: ослободување релето по одредено време T1 (Т1 тајмер), а потоа го одложи време Т2, реле повлече (тајмер Т2), - PRAKAME PREKU KARGO EKSPRES ILI B RZA PRATKA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

LUKSOMER-LUXMETER SVETLOMER FOTOMETAR DIGITALEN

1800 МКД

TERMOMETAR SO VLAGOMER ANALOGEN KOMBINIRAN DO 120c

800 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам