1 / 1
Музичко училиште ЦУСИ "Вруток" - Скопје
1 МКД
19.05.2020 10:17

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Научете музички инструмент.
Пијано, Гитара, Тапани...
Научете да пеете
во сите музички стилови и жанрови.
Музичка теорија, импровизација, тренирање на слух.
За сите возрасти и нивоа на знаење.
Учете со професионалец.
Учете во свое темпо, на начин скроен за вас.

Професионален комплетно опремен акустички третиран простор - студио за музички проби и аудио снимки.

Ангажирајте професионални музичари за вашите настани.

Озвучување/осветлување на мали настани и свирки.

Локација на ул. Ванчо Мицков во близина на ресторанот Каскада, на паркингот од двете кули.

Официјална Facebook страна:
https://www.facebook.com/vrutok/

Категорија: Услуги, Сервисери / Обуки, Курсеви, Часови и Подучување / Часови по музика / пеење

Се продава од:

Центар за Уметност и Слободно Изразување "Вруток" - Скопје
Орце Николов 164а
Потврден огласувач
078808592
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам