1 / 1
ЕЛЕКТРО МОНТАЖЕР EM-FIB/002
1 €
Цената не е фиксна
07.06.2019 13:42

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Категорија:

Електроника, Електротехника

Пол :

Машко

Образование:

Средно училиште

Возачка дозвола:

Б

Познавање на јазици:

Англиски

Компјутерски вештини :

Доволни

Работни задачи:
• Изведба на високонапонски електро инсталации (напојување, осветлување, изводи, приклучници и слично) и нивно одржување
• Монтажа на опрема и материјали за системи за автоматика
• Инсталација на нови системи, поврзување и пуштање во активна работа

Потребни квалификации:
• Минимум средно образование
• Возачка дозвола Б категорија, со искуство во сообраќај
• Познавање на англиски јазик
• Одговорност при извршување на работните обврски
• Комуникациски вештини
• Самоиницијативност при извршување на работните задачи
• Способност за тимска работа
• Способност за работа под притисок на зададени рокови
• За предност ќе се смета познавање на работи поврзани со високонапонски инсталации и системи

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од:

FIBERNET М-К
бул. Борис Трајковски, 117а
Потврден огласувач
075318406
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам