1 / 12
ELEKTRICAR
5 €
08.08.2022 01:55

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

- Иведба на нови инсталации,како и преправка на стари
- Замена на спратни табли со автоматски осигурувачи
- Проверка на електрични инсталации
- Вградување на заштитни склопки во електричната мрежа кои штитат од струен удар
- Монтирање на штекери,прекинувачи обични и модуларни
- Монтирање на антенски,телефонски и мрежни приклучоци
- Монтирање на лустери,лед панели вградни и наградни

Цената на перформансите на инсталацијата, се разбира, зависи од нивната сложеност. Ако ви се случува да се одлучите за класични перформанси без интерком, интелигентни инсталации, како што се палење на сензорите, далечински управувач или времето на палење, прво прво ќе заштедите. Цената на едноставни електрични инсталации е околу 10 ЕУР / м2. Електричните инсталации во просечен дом би ве чинеле од 1000 до 2000 евра. За инсталации од средна класа, ќе издвоите повеќе, помеѓу 15 и 20 ЕУР / м2, што значи дека нивната вкупна цена е 2000 - 3000 ЕУР за просечна куќа.

Категорија: Услуги, Сервисери / Градење, Реновирање / Електрика инсталација

Се продава од:

Daniel
Потврден огласувач
071264655
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам