Logo

Издавам стан во центар на Битола

Број на оглас: 3303209 | Објавен на: 16.08.2019, 09:41
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 2

Квадратура: 41 m²

Греење: Централно

Спрат: 11 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Реновиран

Опрема: Наместен

Лифт: Да

Година на градба: 1980

Година на реновирање: 2016

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Повеќе од 3 паркинг места

Ориентација: Северозапад

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се изнајмува


Во центарот на Битола, во стамбена зграда со два лифта и активно централно парно греење, изнајмувам еднособен стан од 41 м2 со кујна и дневен простор, со посебна спална, балкон и опремено купатило. Станот е реновиран со ПВЦ дограма и наместен со мебел, инвентар и опрема (кујна, ел.шпорет, фрижидер, веш машина, прохромски бојлер, туш кабина, ТВ со кабловска врска и интернет).
Во цената на закупнината ќе биди вклучено: парно, лифт, заедничка струја, кабловска ТВ, интернет, вода, комунални придонеси, персонален данок и трошоци за тековно одржување и чистење на заедничките простории на зградата.
Ваша единствена обврска ќе биди подмирување на трошоците за АВАНСНА месечна закупнина и потрошената струја во текот на месецот.
Станот го издавам исклучиво на самец или на брачен пар, за подолг период.
Цена по договор.
Тел. 070 270 843 или 075 295 820

 Битола    Општина:Битола

Прати Е-Маил

 Стан