1 / 12
TRIGANO - NAJGOLEM IZBOR NA PRIKOLKI ZA SEKAKVA NAMENA !!!!!
1 €
Денес 12:34

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

ТРИГАНО - Франција е најголемиот производител на приколки во Европа со преку 120 000 призведени приколки годишно.

Од сега на 5 пет продажни места во Македонија во Скопје, Битола, Тетово, Струмица и Кочани

- СКОПЈЕ АГРО ИЛИНДЕН ДС 070 750 525
- БИТОЛА НАЈК ПРОМ 075 212-768️ 075 212-764
- ТЕТОВО АВТО КОНЕКТ 070 263-614
- СТРУМИЦА НАЈК ПРОМ 072 261-251
- КОЧАНИ ДИКОС 070 725-157

Што ги прави ТРИГАНО приколките различни од другите ??????????????????????

✅ Единствени приколки со топлопоцинкована шасија каде цинкот влегува во челиокот и и дава на приколката отпорност од корозија и механичко оштетување ;
✅ Приколки кај кои шасијата е изработена и појачана со профили со дебелина од 3 и 4 мм (нигде нема профил со дебелина од 2мм), ;
✅ Најшироки приколики во својата категорија;
✅ Поцинковани калници (не се пластични);
✅ Приколки со највисоки страници (40 и 55 цм);
✅ Единствени приколики кои се хомалогирани да се возат до 140км/час ;
✅ Единствени приколки кај кои секој модел може да кипа;
✅ Приколки кај кои сите 4 страни се вадат по потреба (приколката се прави платформа)
✅ В-руда со дебелина од 3мм и појачана со 2 профила за заштита од свивање при нагло кочење
✅вградено фабричко помошно тркалце во средина на В-рудата за полесно маневрирање со приколката(не е странично);
✅ Роботско заварена шасија (по технологија како кај модерните коли и камиони) нема штрафови и опасност од одштрафување на шасијата за да не дојде до хаварија;
✅ На единствено место каде има специјални приколки за превоз на секаков вид на жива стока;
✅ Секоја приколка поседува европски ЦОЦ сертификат за квалитет;
✅ Подот на приколките е од нелизгачка водотпорна панелка која е произведена во Финска;
✅ Торзиона осовина
✅ Приколки со страници од лим, водоотпорна панелка и челични страници;
✅Приколки кои се малку потешки во споредба од другите производители, бидејќи кога се работи за БЕЗБЕДНОСТА и СИГУРНОСТА нема штедење во материјалите;
✅ 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА на приколките;
✅ Приколки каде БЕЗБЕДНОСТА и СИГУРНОСТА се вклопени во НИСКИТЕ цени


Имаме голема понуда на приколки за секаква намена и потреба:
- приколки за превоз на жива стока,
- приколки за пчелари,
- приколки за превоз на моторцикли и #ATV,
- приколики за превоз на #земјоделски производи
- приколки за превоз на скутери на вода;
- приклки за превоз на чамци;
- приколки за превоз на возила и машини....

Повеќе за приколките на www.dikos.mk

Категорија: Моторни Возила / Приколки

Се продава од: Претпријатие

DIKOS DOOEL
Крижеска бр.12
Потврден огласувач
070725157
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам