Logo

***Kapital***Ekskluzivno kuka vo Leskoec

Број на оглас: 3310570 | Објавен на: 27.12.2019, 12:16
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 5

Квадратура: 267 m²

Број на спратови: 1 спрат

Греење: Друго

Дворна површина: 994 m²

Тип на домот: Двo-семејна куќа

Состојба: Нова

Опрема: Полу наместен

Број на балкони: 3 Балкони

Број на бањи: 2

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Гаража + 4 Паркинг места

Ориентација: Југозапад

Адреса: Лескоец

Цена: 165.000 €

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Шифра 20 082

Ексклузивна понуда:

Куќа со дворно место во приградската Охридска населба Лескоец.

Куќата се наоѓа во непоредна близина на центарот на Лескоец, на ул. Корабица број 28.

Катастарски податоци: КП 1734 Имотен лист 339 и 3589 КО Лескоец.

Површина на парцела 1.164 мкв и тоа земјиште под зграда 100 мкв, земјиште под помошен објект 70 мкв и дворно место 994 мкв.

Вкупна станбена површина 267 мкв од кои куќата е со вкупна површина 211 мкв и помошен објект 56 мкв.

Куќата има на сутерен гаража со површина од 37 мкв, кат 81 мкв, поткровје 81 мкв и тераси 12 мкв.

Распоред на кат: голема дневна со трпезарија, кујна, помала дневна со излез на тераса, бања, предсобје.

Распоред на поткровје: 3 спални со излез на терса, бања, предсобје и 2 тераси.

Катот и поткровјето се поврзани со внатрешни скали.

Во дворот има помошен објект со намена летна кујна, бања и гаража со површина од 56 мкв.

Карактеристики: Куќата е градена по западно европски проект и стандарди. Ѕидана е со велешки фугирани блокови, со 3 носечки греди, армирано бетонски плочи. Покривот е со изолација најлон, камена волна, даски, штици, терпапир и ќерамиди. ПВЦ прозори Рехау, алуминиумски внатрешни врати, надворешна сигурносна врата, надворешни ролетни и внатрешни ролетни жалозини, метална гаражна врата. Под паркет и плочки. Оџак и огради од росфрајт. Техничка вода од сопствен извор - бушотина. Парно греење на нафта.

Куќата има партерно уреден простран двор и жива вода.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:
046 505 711
070 388 844
078 232 047

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид (претпријатие)

Потврден огласувач