1 / 12
КОМПЈУТЕР ЗА ШАХ--КАКО НОВ И НАД 50 ШАХОВСКИ КНИГИ
По Договор
24.08.2022 06:01

Охрид / Охрид

Комјутер за шах--„Виртуозо Каспаров“-ПРОДАДЕН
Се продадоа и околу 20 шаховски книги.

Останаа само:
---12 шаховски книги одлични за колекционери со назив- Кралеви на шахот -- секоја за по еден од првите 12 светски прваци во шах со избрани најдобри нивни одиграни партии и податоци за секој од овие светски прваци--книга од еден од најдобрите шаховски автори во поранешна СФРЈ-Димитрије Бјелица и шаховски мајстор,--комплет сите за 3.000 денари,
--книги за отварања,средишници, завршници и за комбинаторики во шаховска игра (воглавно на српски јазик , и малку на руски и бугарски јазик) од кои некои беа многу вредни и се продаваа порано по 30-40 ДЕМ по една ( пр.Шах-игра милиона-нижи и виши курс (сега цена-400 ден),Како играти како црни (200 ден),Увод у шах од Владимир Вуковик (250 ден),Рекао ми је Анатолиј Карпов од Д.Бјелица(250 ден)......но и ретки примероци како --Последље шаховске лекције од Капабланка,Еволуција лепог у шаху,Шаховска читанка....и др.).

За направен промет од 3.500 денари или повеке --давам ГРАТИС и над 10 фотокопии од шаховски книги ( не сум можел да ги купам и сум ги копирал),околу 10 руски шаховски билтени од игра на руски шаховски мајстори и книги-Шаховски информатор (кои порано се продаваа по 400 денари за книга).

Бев сениорски првак во шах на град Охрид во 1994 година и три пати втор-вицепрвак во Охрид за сениори и неколку пати пионерски и младински првак на градот,учесник на многу државни првенства и државни шаховски купови, учесник на еден сојузен екипен натпревар во СФРЈ за младинци во Марибор , играч на ШК Охрид цели 27 години,па затоа знам дека книгите можат да ви бидат од помош ако го сакате шахот или за колекционери.

Книгите имаат вредност од над 500-600 евра а ги продавам евтино.


Тел.за контакт --071-232399 Иван

Категорија: Спортска опрема и активности / Игри и Забава спортови / Останато

Се продава од:

ivan
Потврден огласувач
071232399
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам