Logo

Mercedes C200 CDI -2005 Aut. Germanija

Број на оглас: 3332244 | Објавен на: 17.08.2019, 09:53
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf

Година: 2004

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2019

Сила на моторот: 90 kw / 122 ks

Цена: 4.850 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Mercedes-Benz C200 cdi со 122кс произведен 2004 год. прва регистрација 2005год. увезен од Германија.со поминати 204.ххх км .

За колата платени се сите давачки до регистрација, колата е исправна во целост без никакви забелешки по каросерија, ентериер или мотор,менувач и подвозје

Каросеријата фабрички е целосно поцинкувана, и посебно заштитена од корозија

Моторот е на ланче и сервисите за него не се потребни како кај останатите возила,менувачот е автоматски за попријатно и удобно возење и потрошувачката на гориво е значително мала.

Преносот и подвозје исто така посебно квалитетно изработени за минимални оджавања

Со еден збор нема никакви инвестиции во неа освен регистрација,екстра возило за екстра цена

Опрема :
- 2.2 цди мотор - Одличен
- Автоматски менувач
- Автоматска Клима - Климатроник
- Темпомат
- Паркинг сензори
- Алумински бандаши

едeн сопственик !!!
6 месеци гаранција

Контакт тел : Бранко 075/472-419
Костадин 071/261-047

  Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

  BRANKO

Потврден огласувач