1 / 2
Kukja kuka shtepi куќа kuca
85.000 €
17.05.2023 08:51

Кичево

Број на соби:

9

Квадратура:

279 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

435 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1990

Година на реновирање:

2010

Број на балкони:

5 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

P. Brigadi

435m2 parcela
252m2 korisna dvorna povrsina
279m2 korisna vnatresna povrsina na 2 spratovi
80m2 potkrovje

Dvorot ima 2 vlezovi so zasebni parking mesta
Kukjata ima 2 spratovi so zasebni vlezovi i potkrovje

Kukjata e bez ostetuvanja i potrebni popravki
Dvornoto mesto e uredno ogradeno
Centralno parno greenje na drva i topla voda na parno
Klimatizirano

Nema problem so podzemni vodi, nadojdena atmosferska voda, vlaga, vodovod, kanalizacija, struja, zatopluvanje, ladenje

So celosna dokumentacija (legalizirana so imoten list) i bez problemi za prevod

PROSTOR ZA DOGOVOR NA LICE MESTO
_____________________________________________

435m2 ngastër
252m2 sipërfaqe e shfrytëzueshme e oborrit
279m2 hapësirë ​​e dobishme në dysheme në 2 kate
80m2 papafingo

Oborri ka 2 hyrje dhe ka vende parkimi private
Shtëpi ka 2 kate me hyrje private dhe papafingo

Shtëpi do të dëmtohet dhe do të duhet punë riparimi
Oborri është rrethuar mjeshtërisht
Ngrohje qendrore me dru dhe ujë të nxehtë me avull
Kondicioner

Nuk ka problem me ujërat nëntokësore, u gjet uji atmosferik, lagështia, furnizimi me ujë, ujërat e zeza, energjia elektrike, përmbytja, transporti

Me dokumentacion të plotë (të legalizuar me një listë pronash) dhe pa probleme me përkthimin

Hapësira e kushteve për një vend të fytyrës

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

xXx
Потврден огласувач
078208350
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам