1 / 5
Се продаваат книги од познати автори
150 МКД
25.08.2019 01:22

Делчево / Делчево

Се продаваат половни книги со тврда корица, на македонски јазик, сосема сочувани, издадени 1971 год, издавач Мисла Скопје:
1. Вистината за Егејска Македонија од Христо Андоновски;
2. Стеван Наумов-Стив од Ѓорѓи Димовски-Цолев;
3. Одбрани творби од Никола Вапцаров;
4.Никола Карев од Славко Димевски;
5. Наум Охридски од Лазо Каровски;
6. Македонско Обедително дело од Ѓорче Петров и
7. Учителот од Владимир Костов.

Цената е 150 ден. по книга.
инфо на тел. 077604343 и 076370322

Категорија: Книги и литература / Останато

Се продава од:

Игор
Потврден огласувач
076370322
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам