1 / 2
Се продаваат разни книги со тврда корица
150 МКД
Цената е фиксна
25.08.2019 02:16

Делчево / Делчево

Се продаваат следниве книги со тврда корица на македонски јазик, сосема сочувани:
1. Македонскиот Фолклор од Кирил Пенушлиски - 525 страни, издадена 1981 Мисла Скопје;
2. Низ страниците од Јужнословенските книжевности од Д-р Вера Антиќ - 306 страни, издадена 1977 од Наша Книга Скопје;
3. Свртени кон човекот од Мито Хаџи Василев - 276 страни, издадена 1959 од Култура Скопје;
4. Четириесет години слободен развој на воспитанието и образованието во Македонија (1943-1983) од Сојуз на педагошките друштва на Македонија - 264 страни, издадена 1985 од Просветно Дело Скопје;
5. Младост Плачковичка од Раде Гогов-Црноречки -215 страни,издадена 1971 Народна Армија Београд;
6. Семејна Фреска од Зоран Ковачевски - 197 страни, издадена 1976 од Мисла Скопје;
7. Историја, Стварност, Аспирации од Лазар Колишевски, 89 страни, издадеба 1958 од Култура Скопје;
8. Од раните трудови од Маркс и Енгелс - 501 страни, издадена 1961 Култура Скопје;
9. Од раната мисла од К. Маркс и Ф. Енгелс - 469 страни, издадена 1974 Скопје;
10. Климент Охридски - Житија, Слова, Поуки - 165 страни, издадена 1974, Македонска Книга Скопје;
11. Пеколот - Данте Алигери, 228 страни , издадена 1967 , Мак. Книга Скопје;
12. Пергел - Лилјана Чаловска, 76 страни, издадена 1974, Мак. книга Скопје;
13. Ајдутскиот Војвода Иљо Марков Малешевски од Др. Ристо Поплазаров, 97 страни, издадена 1978 Наша Книга Скопје;
14. Во мугрите на словенската писменост од Д-р Харалампие Поленаковиќ, 287 страни, издадена 1973 Мисла Скопје;
15. Тишини од Меша Селимовиќ, 193 страни, издадена 1965 Скопје;
16. Пустини и оази од Видое Подгорец, 185 страни, издадена 1971 од Наша Мисла Скопје;
17. Теса од Д'убервил од Томас Харди, 519 страни, издадена 1978 од Наша Книга Скопје;
18. Јосип Броз Тито од Владимир Дедиер, 650 страни, издадена 1977 Скопје;
19. Средновековните текстови и фолкорот од Вера Антиќ, 270 страни, издадена 1978 од Мисла Скопје;
20. Историја на македонскиот народ - трета книга од Институт за национална историја - Скопје, 488 страни, издадена 1969;
21. Пораз од Александар Фадеев, 143 страни, издадена 1968 Скопје;
22. Костантин Миладинов - избор и предговор Гане Тодоровски, 484 страни, издадена 1980 Мисла Скопје.

Цената на една книга е 150 денари.
Телефон за информации; 077604343 и 076370322

Категорија: Книги и литература / Останато

Се продава од:

Игор
Потврден огласувач
076370322
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам