Самостојна куќа
1.200 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

26.08.2019 20:03

Тетово / Тетово

Број на соби:

5

Квадратура:

250 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

280 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1957

Година на реновирање:

1990

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

центар

Се продава самостојна куќа во најстрог центар на Тетово. Куќата има голема дворна површина, 2 ката со станбена површина и два посебни влеза., помошни простории (гаража, работилница, можност за деловен простор), вкупна површина на плац 470м2.
За повеќе информации јавете се на:
078609198

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

T
Потврден огласувач
078609198
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам