Logo

NIVA DOLNO LAKOCEREJ -OHRID (IMA PAT)

Број на оглас: 3358120 | Објавен на: 17.09.2019, 09:27
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Квадратура: 2537 m²

Тип на земјиште: Останато

Цена: 6 €

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава нива(јаболков насад) во месноста "баник" во Долно Лакочереј. Нивата е со површина од 2537 квадрати. На нивата изминатат година е поставен систем за наводнување. Има две бушотини за вода со одличен капацитет на вода. Нивата се наоѓа на сам пат кој што на 200-250 метра излегува на асфалтен пат, до нивата се оди и со автомобил. Погодна е и за градба на објект бидејќи има голема ширина. Одалечена е од Охрид 3 километри преку село Орман и 5-6 км преку Долно Лакочереј. Има чист имотен лист. Цената е 6 евра за метар квадратен. Може да се купи и само нивата, исчистена од јаболковиот насад. Можно сосем минималнa отстапка околу цената.

  Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

  Nikola

Потврден огласувач