1 / 12
DAF XF 105-460
По Договор
15.10.2019 13:21

Кичево

Се продава влекач марка DAF XF 105-460 произведен 08.2011 год. со поминати 851.000 км.
Возилото има комплетна опрема и може да се користи и за превоз на опасни материјали ADR

Дата на производство 08.2011
Поминати км 851.000 км
Моќност 460 к.с
Бр. на оски 2
Еуро 5
Менувач автоматик
Темпомат
Ретардер
Дистанцер
Ел. на ретровизори
Ел. на стакла
Греачи на седишта и ретровизори
Клима
Кровна клима
Вебасто
Фрижидер
Спална кабина со 2 кревети
Алуминиумски бантажи
Два резервоари за гориво 900л + 400л

На камионот е променето !!!

Турбина
Водна пумпа
Комплет каиши и затегачи
Алтернатор
Анласер
Клима компресор
Казанче за вода
Сет на ламела
Плочки на кочници
Дискови
Нови акомулатори
Нови гуми

И нормално редовен сервис филтери за гориво, улје, воздух, сушач на секои 60.000км.
Од последниот сервис има поминато 10.000км.

Возилото може да се види во секое време.


Контакт телефон 078-961-300

Категорија: Моторни Возила / Камиони

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
078961300
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам