1 / 7
YAMAHA CDX-920
По Договор
22.05.2020 08:54

Бутел / Скопје

PERFEKT SOSTOJBA SO DALJINSKO VIDI GI SITE MOI OGLASI
Yamaha CDX-920
Natural Sound Compact Disc Player (1990)
Specifications
Disc format: CD

Digital converter: 2 x PCM58P, 18 bit, 8 x oversampling

CD Mechanism: TAOHS-JP3

Frequency response: 2Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 120dB

Channel separation: 96dB

Total harmonic distortion: 0.003%

Line output: 2V

Digital outputs: coaxial, optical

Dimensions: 435 x 106 x 357mm

Weight: 8.5kg

Accessories: RS-CD10 remote control

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / ЦД плеери

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

CD PAYER MARANTZ CD-52

0 €

nad 5000 monitor seria

70 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам