1 / 12
BMW 5er 530d
18.400 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

31.05.2023 09:43

Охрид / Охрид

Марка:

BMW

Модел:

530

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2023

Сила на моторот:

180 kw / 245 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 6/2011
-Километража: 224000 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 180kw/245кс
-Зафатнина на моторот: 2993cc
-Менувач: Автоматски Steptronic/8 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка: (за ново возило)

градска 7.7l/100km; отворено 5.2l/100km; просечно 6.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска автоматска клима
-греачи на предни седишта
-предни седишта со електрично подесување
-оптички паркинг сензори напред и назад
-Bi-Xenon светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-борд компијутер
-металик боја
-Keyless опција
-9.2 инчен екран во боја
-дневни ЛЕД светла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-адаптивни светла во кривина
-AUX-IN
-USB
-Сензор за надворешна температура
-термална изолација на стакла
-адаптивен темпомат
-ISOFIX за детско седиште
-прилагодлив кожен волан со команди
-светла за магла
-сензори за дожд
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-12V приклучок
-сензор за притисок на гуми
-електрична паркинг кочница

Регистрирано и зелен картон до 9.2023

Комплетна сервисна историја
-Обновен софтвер и мапи од 2021 год.
-Променето масло во менувач и филтер
-Променети сите филтри и масло во мотор
2 КЛУЧА
Цена: 18 400 eur

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам